Bujne Ziele

utworzone przez | Mar 17, 2019

Zespół śpiewaczy „Bujne ziele” (Szczecin)

To reprezentacja większego grona uczestniczek i uczestników projektu muzycznego pt. „Genealogie: muzyka Pomorza Zachodniego”, realizowanego w Szczecinie i na terenie woj. zachodniopomorskiego pod kierunkiem Ewy Grochowskiej. Projekt jest ewolucją wcześniejszych spotkań warsztatowych, dedykowanych badaniu i praktykowaniu śpiewu tradycyjnego jako narzędzia praktyk kulturowych, służących budowaniu wspólnoty i refleksji nad tożsamością kulturową, społeczną i regionalną. Celem tej pracy – obok rozwoju wokalnego i zgłębiania konkretnych stylów wykonawczych i tradycji muzycznych – jest także obserwowanie procesu przekazu tradycji muzycznych w tym regionie o specyficznej i trudnej historii.

Materiałem do pracy są pieśni z tradycji rodzinnych członkiń zespołu oraz regionów, z których ich rodziny przyjechały na Pomorze Zachodnie po 1945 roku. Obecnie pracują nad repertuarem przywiezionym z Wileńszczyzny. Z tym programem Zespół został laureatem II miejsca na IV Turnieju Muzyków Prawdziwych (Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie, 2018).

Śpiew: Ewa Jochymek, Marta Kasperska, Ewelina Klepacz, Kamila Kijo, Agnieszka Pawłowska
Śpiew, kierownictwo muzyczne: Ewa Grochowska

Linki: Facebook, Vimeo, Radio Szczecin.

Fot. Danuta Naugolnyk

Agnieszka Aysen Kaim

Agnieszka Aysen Kaim

Agnieszka Niwińska

Agnieszka Niwińska

Kapela Butrynów

Kapela Butrynów

Szépszerével

Szépszerével

Maria Stępień

Maria Stępień

Witold Roy Zalewski

Witold Roy Zalewski

Dominika Oczepa

Dominika Oczepa

Agnieszka Kontny

Agnieszka Kontny

Agnieszka Jackowiak

Agnieszka Jackowiak

Pelós Baug

Pelós Baug

Daniel Detammaecker

Daniel Detammaecker

Nasta Niakrasawa

Nasta Niakrasawa

Jean-Marc Delaunay

Jean-Marc Delaunay

Przodki

Przodki

Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej

Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej

Janina Chmiel

Janina Chmiel

Janina Pydo

Janina Pydo

Michał Żak

Michał Żak

Patrycja Kuczyńska

Patrycja Kuczyńska

Zalesionki

Zalesionki

Kapela Niwińskich

Kapela Niwińskich

Kapela Koźlarska Adama Kaisera

Kapela Koźlarska Adama Kaisera

Napięcie

Napięcie

Kapela Bursów

Kapela Bursów

Jadwiga Kula-Romanek

Jadwiga Kula-Romanek

Monika Kucia

Monika Kucia

Obourek Trancexpress

Obourek Trancexpress

Luca Buccarella

Luca Buccarella

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta

Leanne Barbo

Leanne Barbo

Anna Chuda

Anna Chuda

Veronica Calati

Veronica Calati

Roberto Chiga

Roberto Chiga

Massimiliano De Marco

Massimiliano De Marco

Kapela Łysogórska

Kapela Łysogórska

Ewa Grochowska

Ewa Grochowska

Kapela Lipców

Kapela Lipców

Gołcunecki

Gołcunecki

Stanisław Mazurek

Stanisław Mazurek

Kresowianka

Kresowianka

Salentrio

Salentrio

Malbrook

Malbrook

Śpiewaczki z Dobrowody

Śpiewaczki z Dobrowody

Bujne Ziele

Bujne Ziele

Janusz Prusinowski

Janusz Prusinowski

Marek Kruczek

Marek Kruczek

Jan Wochniak

Jan Wochniak

Tomasz Stachura

Tomasz Stachura

Mateusz Niwiński

Mateusz Niwiński

Andrzej Bieńkowski

Andrzej Bieńkowski

Olga Stopińska

Olga Stopińska

Maarja Sarv, Ann Maria Piho, Katariina Tirmaaste

Maarja Sarv, Ann Maria Piho, Katariina Tirmaaste

Dobrzeliniacy

Dobrzeliniacy

Ewa Valjatos

Ewa Valjatos

Katarzyna Zedel

Katarzyna Zedel

Bandysionki

Bandysionki

Retro.ArtBem

Retro.ArtBem

Kaja Prusinowska

Kaja Prusinowska

Józef Zaraś

Józef Zaraś

Stanisław Stępniak

Stanisław Stępniak

Helena Goliszek

Helena Goliszek

Wesołe Mazurki z Pragi

Wesołe Mazurki z Pragi

Fundacja Braci Golec

Fundacja Braci Golec

HolddalaNap

HolddalaNap

Wałasi

Wałasi

Orkiestra Taneczna Bonanza

Orkiestra Taneczna Bonanza

Teatrzyk Słuchaj Uchem

Teatrzyk Słuchaj Uchem

Tęgie Chłopy

Tęgie Chłopy

Piotr Sikora

Piotr Sikora

Kapela Józefa Tomczyka

Kapela Józefa Tomczyka

Kapela Niwińskich

Kapela Niwińskich

Maria Bienias

Maria Bienias

Mateusz Raszewski

Mateusz Raszewski

Kapela Gołoborze

Kapela Gołoborze

Katarzyna Rosik

Katarzyna Rosik

Leon Lewandowski

Leon Lewandowski

Taras Kompaniczenko

Taras Kompaniczenko

Eugeniusz Kaczmarek

Eugeniusz Kaczmarek

Tomasz Sadlakowski

Tomasz Sadlakowski

Robert Lubera

Robert Lubera

Anna Ilczuk

Anna Ilczuk

Janusz Prusinowski Kompania

Janusz Prusinowski Kompania

Vigüela

Vigüela

Kapela Antczaków

Kapela Antczaków

Sabionetta Quartet

Sabionetta Quartet

Kapela Serhija Ohrymczuka

Kapela Serhija Ohrymczuka

Andrij Liaszuk

Andrij Liaszuk

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Krajka

Krajka

Joanna Szaflik

Joanna Szaflik

Helena Szych

Helena Szych

Janina Plichta

Janina Plichta

Aleksander Kościów

Aleksander Kościów

Barbara Wilińska

Barbara Wilińska

Albina Kuraś

Albina Kuraś

Antoni Beksiak

Antoni Beksiak

Andrzej Malik

Andrzej Malik

Artur Dutkiewicz

Artur Dutkiewicz

Ania Broda

Ania Broda

Andżela Zajcewa

Andżela Zajcewa

Jacek Mielcarek Trio

Jacek Mielcarek Trio

Adam Strug

Adam Strug

Font Resize
kontrast / contrast
Share This