Teatrzyk Słuchaj Uchem

utworzone przez | Cze 14, 2018

Dawne i nowe zabawy – Słuchaj Uchem, muzyczny teatr dla dzieci

Raz, dwa, trzy – szukasz ty!
Dawne zabawy, kiedyś ulubione przez ludzi w każdym wieku, śpiewane, tańczone, ganiane, skakane, trzepakowe, kamyczkowe…
Gdzie się skrył ich cudowny świat ? Jak odnaleźć przekazywane niegdyś z pokolenia na pokolenie piosenki, wyliczanki, wołanki, zabawy polne i salonowe, taneczne i zręcznościowe?

Kiedy byliśmy mali, bawiliśmy się na podwórku na 1001 sposobów, a przejętym od starszych dzieci albo wymyślanym przez nas na miejscu grom i zabawom towarzyszyły różnorakie wyliczanki.

Inspiracją dla twórców teatru Słuchaj Uchem jest bogaty folklor dziecięcy dawnej Polski. Nie stronią też od poznawania zabaw z każdego zakątka świata – zabawy wszak nie znają granic. Wierzą, że wrażliwość muzyczna to podstawowy dar dostępny każdemu, że jest to uniwersalny język pozwalający na porozumiewanie się młodszych i starszych.
Muzyczny Teatr Słuchaj Uchem, to przygoda Kaji i Janusza Prusinowskich, Piotra Piszczatowskiego i zaproszonych gości. Tym razem będzie im towarzyszył Michał Żak.

Słuchaj Uchem wydaje płyty i książki z muzyką, koncertuje, prowadzi warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne i teatralne dla dzieci i dorosłych. Organizuje także liczne wydarzenia, tworząc sieć osób, dla których kultura tradycyjna to skarbnica inspiracji (współtworzy festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Akademię Kolberga i Małego Kolberga, Targowisko Instrumentów, Małe Mazurki).

Font Resize
kontrast / contrast
Share This