Anna Ilczuk

utworzone przez | Mar 30, 2018

Instruktorka, tancerka i choreograf tańców dawnych, posiada dyplom instruktora tańca sportowego. Specjalizuje się w tańcach pochodzących od czasów późnego średniowiecza aż po XIX wiek, szczególnie lubi barok.
Studiowała Archeologię na UW. Jest aktywną członkinią ruchu rekonstrukcji historycznej. Od 1998 roku w Grupie LORICA, współzałożycielka Akademii Tańca Dawnego, 2001-2008 tancerka w Zespole Tańca Dawnego PAWANILIA. W latach 2009-2011 założyła i samodzielnie prowadziła zespół tańca dawnego TANART, tworząc również choreografie do przedstawień.

Szkoliła się u nauczycieli tańca dawnego, m. in.: Bruny Gondoni (XV i XVI w.), Dorothee Wortelboer (XVIII w.), Lieven Baert (XV, XVI, XVIII, XIX w).

W latach 2005-2010 razem ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie współorganizowała festiwal „Spotkania z Tańcem Dawnym KOROWÓD”. Współpracuje z Fundacją Art, szkołami i domami kultury oraz Agencją Artystyczną Amatum, gdzie promuje taniec dawny i polskie tańce narodowe. Od 2014 prowadzi wykłady z warsztatami na Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii.

Font Resize
kontrast / contrast
Share This