Artur Dutkiewicz

utworzone przez | Mar 15, 2018

Wybitny polski pianista jazzowy. Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, „Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”. Finalista prestiżowego konkursu Theloniousa Monka w Waszyngtonie.  Jako pierwszy polski pianista jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes.
W latach 1982-85 występował na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka występując tam zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli „Proces” Kafki i „Taniec Lokatora”. Z teatrem występował na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach teatralnych (RFN, Szwajcaria, Dania, Włochy). Dużym sukcesem był jego solowy recital z transmisją radiową na MIDEM w Cannes a także recitale w Filharmonii Narodowej oraz Paryżu i Londynie.

Koncertował z wybitnymi muzykami jazzowymi i bluesowymi: z Tomaszem Szukalskim, z którym grał przez wiele lat tworząc Szukalski Dutkiewicz Duo oraz Kwartet Tomasza Szukalskiego a także z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem, Tadeuszem Nalepą, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jorgosem Skoliasem, Darkiem Oleszkiewiczem, Hiramem Bullockiem. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

Font Resize
kontrast / contrast
Share This