Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Forteca
Zakroczymska 12, Warszawa, Polska

Data

kw. 20 2024

Czas

11:00 - 18:00

Koszt

30/ 10 zł

TARGOWISKO Instrumentów

Od swej pierwszej edycji w 2011 roku Targowisko Instrumentów przekształciło się z prostej „wystawy” w szaloną, bogatą formułę karnawału, pełnego improwizacji, narracji, muzyki i tańca. Przez cały sobotni dzień mnóstwo się dzieje, odbywają się symultanicznie wydarzenia, których jest tak wiele, że uczestnikowi trudno je wszystkie zobaczyć i przeżyć. W ten sposób Targowisko wraz z całym mazurkowym kosmosem stało się symbolem bogactwa i potencjału kultury tradycyjnej, której nie sposób poznać i zamknąć w ograniczonym zbiorze – tutaj można tylko wskoczyć do rwącej rzeki i obcować z wiecznie żywym źródłem.
W ramach Targowiska Instrumentów odbywać się będą Małe Mazurki, czyli wydarzenia dedykowane dzieciom.

XIV Targowisko Instrumentów zgromadzi blisko 120 wystawców z Polski i z zagranicy, prezentujących instrumenty tradycyjne, historyczne, rekonstruowane a także autorskie wynalazki.

na targowisku zwykle spotykamy cymbały, dudy, liry korbowe, harmonie pedałowe, szałamaje, okaryny, ligawki, nyckelharpy, ptaszki gliniane, kalimby, viole da gamba i…. klawesyny, szpinety, czelesta, ba! nawet dyrusarz korbowy i ligularion można spotkać!

Ciągle jeszcze można nadsyłać swoje zgłoszenia TUTAJ

Kurator Targowiska Instrumentów:
Piotr Piszczatowski

Więcej informacji:
www.targowiskoinstrumentow.pl

Na Targowisko Instrumentów (w tym Małe Mazurki) WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023–2027″

Share This