Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej

utworzone przez | Wrz 15, 2020

Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej – od kilkunastu lat w różnych konstelacjach i składach osobowych snuje muzyczną opowieść, utkaną z pieśni i zawartych w nich historii. Kontekst i tematyka pieśni, mimo różnic obyczajowych, społecznych i dystansu, wynikającego z przyglądania się kulturze dawnej wsi współcześnie, pozostają te same: tęsknota za rytuałem, który pomaga dobrze przeżyć ważne momenty życia, potrzeba odpowiedzi na ważne egzystencjalne pytania oraz – przede wszystkim – przeżywanie i doświadczanie mocy dźwięku, tworzonego i przekazywanego ludzkim głosem. Obszerny repertuar grupy to efekt poszukiwań śpiewaczek i śpiewaków młodego pokolenia, którzy w swojej pracy wokalnej, badawczej i artystycznej upodobali sobie w szczególny sposób stylistykę dawnego wiejskiego śpiewu i czerpią inspirację zarówno ze spotkań z żyjącymi jeszcze wybitnymi wiejskimi śpiewaczkami i śpiewakami najstarszego pokolenia, jak i z nagrań archiwalnych.

Członkinie grupy samodzielnie a także we współpracy z innymi zespołami i projektami muzycznymi praktykują muzykę tradycyjną polskiej wsi.

Agnieszka Aysen Kaim

Agnieszka Aysen Kaim

Agnieszka Niwińska

Agnieszka Niwińska

Kapela Butrynów

Kapela Butrynów

Szépszerével

Szépszerével

Maria Stępień

Maria Stępień

Witold Roy Zalewski

Witold Roy Zalewski

Dominika Oczepa

Dominika Oczepa

Agnieszka Kontny

Agnieszka Kontny

Agnieszka Jackowiak

Agnieszka Jackowiak

Pelós Baug

Pelós Baug

Daniel Detammaecker

Daniel Detammaecker

Nasta Niakrasawa

Nasta Niakrasawa

Jean-Marc Delaunay

Jean-Marc Delaunay

Przodki

Przodki

Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej

Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej

Janina Chmiel

Janina Chmiel

Janina Pydo

Janina Pydo

Michał Żak

Michał Żak

Patrycja Kuczyńska

Patrycja Kuczyńska

Zalesionki

Zalesionki

Kapela Niwińskich

Kapela Niwińskich

Kapela Koźlarska Adama Kaisera

Kapela Koźlarska Adama Kaisera

Napięcie

Napięcie

Kapela Bursów

Kapela Bursów

Jadwiga Kula-Romanek

Jadwiga Kula-Romanek

Monika Kucia

Monika Kucia

Obourek Trancexpress

Obourek Trancexpress

Luca Buccarella

Luca Buccarella

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta

Leanne Barbo

Leanne Barbo

Anna Chuda

Anna Chuda

Veronica Calati

Veronica Calati

Roberto Chiga

Roberto Chiga

Massimiliano De Marco

Massimiliano De Marco

Kapela Łysogórska

Kapela Łysogórska

Ewa Grochowska

Ewa Grochowska

Kapela Lipców

Kapela Lipców

Gołcunecki

Gołcunecki

Stanisław Mazurek

Stanisław Mazurek

Kresowianka

Kresowianka

Salentrio

Salentrio

Malbrook

Malbrook

Śpiewaczki z Dobrowody

Śpiewaczki z Dobrowody

Bujne Ziele

Bujne Ziele

Janusz Prusinowski

Janusz Prusinowski

Marek Kruczek

Marek Kruczek

Jan Wochniak

Jan Wochniak

Tomasz Stachura

Tomasz Stachura

Mateusz Niwiński

Mateusz Niwiński

Andrzej Bieńkowski

Andrzej Bieńkowski

Olga Stopińska

Olga Stopińska

Maarja Sarv, Ann Maria Piho, Katariina Tirmaaste

Maarja Sarv, Ann Maria Piho, Katariina Tirmaaste

Dobrzeliniacy

Dobrzeliniacy

Ewa Valjatos

Ewa Valjatos

Katarzyna Zedel

Katarzyna Zedel

Bandysionki

Bandysionki

Retro.ArtBem

Retro.ArtBem

Kaja Prusinowska

Kaja Prusinowska

Józef Zaraś

Józef Zaraś

Stanisław Stępniak

Stanisław Stępniak

Helena Goliszek

Helena Goliszek

Wesołe Mazurki z Pragi

Wesołe Mazurki z Pragi

Fundacja Braci Golec

Fundacja Braci Golec

HolddalaNap

HolddalaNap

Wałasi

Wałasi

Orkiestra Taneczna Bonanza

Orkiestra Taneczna Bonanza

Teatrzyk Słuchaj Uchem

Teatrzyk Słuchaj Uchem

Tęgie Chłopy

Tęgie Chłopy

Piotr Sikora

Piotr Sikora

Kapela Józefa Tomczyka

Kapela Józefa Tomczyka

Kapela Niwińskich

Kapela Niwińskich

Maria Bienias

Maria Bienias

Mateusz Raszewski

Mateusz Raszewski

Kapela Gołoborze

Kapela Gołoborze

Katarzyna Rosik

Katarzyna Rosik

Leon Lewandowski

Leon Lewandowski

Taras Kompaniczenko

Taras Kompaniczenko

Eugeniusz Kaczmarek

Eugeniusz Kaczmarek

Tomasz Sadlakowski

Tomasz Sadlakowski

Robert Lubera

Robert Lubera

Anna Ilczuk

Anna Ilczuk

Janusz Prusinowski Kompania

Janusz Prusinowski Kompania

Vigüela

Vigüela

Kapela Antczaków

Kapela Antczaków

Sabionetta Quartet

Sabionetta Quartet

Kapela Serhija Ohrymczuka

Kapela Serhija Ohrymczuka

Andrij Liaszuk

Andrij Liaszuk

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Krajka

Krajka

Joanna Szaflik

Joanna Szaflik

Helena Szych

Helena Szych

Janina Plichta

Janina Plichta

Aleksander Kościów

Aleksander Kościów

Barbara Wilińska

Barbara Wilińska

Albina Kuraś

Albina Kuraś

Antoni Beksiak

Antoni Beksiak

Andrzej Malik

Andrzej Malik

Artur Dutkiewicz

Artur Dutkiewicz

Ania Broda

Ania Broda

Andżela Zajcewa

Andżela Zajcewa

Jacek Mielcarek Trio

Jacek Mielcarek Trio

Adam Strug

Adam Strug

Font Resize
kontrast / contrast
Share This