Kapela Koźlarska Adama Kaisera

utworzone przez | Lis 8, 2019

Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni

skład:
Adam Kaiser – kozioł weselny, kozioł ślubny
Martyna Żurek – skrzypce, mazanki, śpiew

Adam Kaiser (ur. 1988) jest absolwentem PSM im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, to właśnie w szkole muzycznej zaczęła się jego przygoda z muzyką ludową. Grę na koźle ślubnym oraz weselnym – rozpoczął w 1999 roku, pod okiem Mistrza Henryka Skotarczyka.
Zarówno w trakcie jak i po ukończeniu szkoły muzycznej rozwijał swe umiejętności pod okiem Mistrza Leonarda Śliwy. Jest laureatem licznych przeglądów i festiwali (Kazimierz nad Wisłą, Sabałowe Bajania, Biesiada Koźlarska, Konfrontacje Kapel Dudziarskich, Stara
Tradycja, Nowa Tradycja).
W 2009 roku powstała Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni. Współtworzy ją Martyna Żurek, śpiewając oraz grając na skrzypcach i mazankach.Martyna (ur. 1989) pochodzi z Kościana, gdzie w 2000 roku rozpoczęła nauki pod okiem Mistrza Tomasza
Kicińskiego w kapeli dudziarskiej „Sokoły”. Koźlarskiej muzyki uczył ją Mistrz Leonard Śliwa. Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów: m.in. Festiwalu w Kazimierzu nad Wisłą, Sabałowych Bajań, Konfrontacji Kapel Dudziarskich, Konkursu Kapel Dudziarskich w Bukówcu Górnym,Turnieju Dudziarzy Wielkopolskich w Kościanie, Starej Tradycji).
 
W 2013 roku kapela zajęła 2 miejsce na Konkursie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, w 2017 roku 1 miejsce na Konkursie Kapel Dudziarskich w Bukówcu Górnym. W roku 2018 kapela zdobyła nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów „ZAiKS” podczas „Turnieju Muzyków Prawdziwych” oraz 1 miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym w Szreniawie.  W 2019 zdobyli Grand Prix 1 Konkursu Dudziarzy im.Edwarda Ignysia w Lesznie, a także 1 miejsce na konkursie Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków w Bukówcu Górnym.

 

 

Font Resize
kontrast / contrast
Share This