HolddalaNap

utworzone przez | Wrz 19, 2018

Grupę HolddalaNap tworzą najlepsi muzycy węgierscy z kręgu world music. Od 17 lat wspólnie pracują nad węgierską i romsko-węgierską muzyką ludową oraz tradycyjnymi opowieściami, szczególnie tymi dla dzieci. Podróżują po kraju upowszechniając świat opowieści, muzyki i tradycji ludowych w przedszkolach, szkołach, instytutach artystycznych i na festiwalach.
Szukają różnych sposobów przekazywania elementów tych tradycji i możliwości włączenia ich do dzisiejszego życia. Pracują w oparciu o etnograficzne zbiory tradycji ustnych, specjalną, interaktywną, muzyczną metodą. Można będzie przyjrzeć się jej na warsztatach muzycznych, które poprowadzą. Są aktywnym członkiem muzyczno-opowieściowego programu edukacyjnego Muzeum Etnograficznego w Budapeszcie.

Przywiozą z Węgier pieśni z sięgającego nieba, wysokiego drzewa, od szybującego po niebie rekina, półokrągłego księżyca chwiejącego się na gałęzi drzewa, słonecznego tulipana promieniującego z szerokiego nieboskłonu, małego Jezusa uśmiechającego się w ogrodzie raju i innych cudownych istot i stworzeń. Księżniczka, król, róża, ptak, Słońce i Księżyc – widz może zamienić się w co tylko zapragnie i zanurkować w morzu starożytnych węgierskich mitów.

Wystąpią w składzie:
Anna Gulyás – etnografka, pieśniarka i gawędziarka, Guszti Balogh – śpiewak romski, Lídia Draskóczy – skrzypaczka, Gábor Ölvedi – perkusista.
Razem z nimi przeżyjemy węgierską opowieść!

Font Resize
kontrast / contrast
Share This