Fundacja Braci Golec

utworzone przez | Wrz 21, 2018

Fundacja Braci Golec to idea, miejsce, inicjatywa lokalna, prężnie działająca organizacja pozarządowa o charakterze non profit, założona na Żywiecczyźnie w 2003 roku przez Łukasza Golca i Pawła Golca, liderów zespołu Golec uOrkiestra. Daje możliwość indywidualnego rozwoju, upowszechnia i kultywuje rodzimą kulturę.

Ogniska Twórczości Artystycznej (OTA) to nasze duże twórcze rodziny, gdzie wspólnie się uczymy i bawimy, wspieramy i rozwijamy. Uczymy śpiewu góralskiego i gry na instrumentach ludowych charakterystycznych dla regionu karpackiego, takich jak skrzypce, basy, heligonki czy dudy żywieckie. Bawimy się, bo muzyka zawsze daje radość i budzi pozytywne emocje. Wspieramy się poprzez bycie ze sobą, kontakty zarówno z rówieśnikami, jak i autorytetami. Rozwijamy się poprzez odkrywanie i szlifowanie talentu, zdobywanie konkretnej umiejętności, a jednocześnie poznawanie rodzimej kultury regionalnej oraz uwrażliwianie na jej piękno i wartości. Nasze ogniska skupiają obecnie około 220 młodych i uzdolnionych mieszkańców Żywiecczyzny. Chcemy uczyć coraz lepiej, efektywniej i ciekawiej. Naszym priorytetem jest realizowanie nowych projektów i poszerzenie oferty zajęć artystycznych dla naszych uczniów i uczennic.”

Ogniska Twórczości Artystycznej skupiają 160 podopiecznych z gmin Milówka, Jeleśnia, Łodygowice, Koszarawa, Świnna, Porąbka.

Font Resize
kontrast / contrast
Share This