Lokalizacja

Forteca
Zakroczymska 12, Warszawa, Polska
Kategoria

Data

kw. 20 2024

Czas

11:00 - 18:00

Koszt

Wstęp wolny

Małe Mazurki – Barwne głosy

Podczas Targowiska Instrumentów, oprócz wielu innych atrakcji, odbywać się będą Małe Mazurki – wydarzenia dedykowane dzieciom. Dla rodzin, od lat 5 do 105.

Oto one:

G. 11. „Co w trawie skrzypi?” Jakie głosy i brzmienia słyszy mały, łąkowy ludek? Na muzyczna rozgrzewkę zaprasza Kasia Andrzejowska z Frankiem i Marysią de Latour.

G. 12 “O kogutku który umiał działać do skutku” – interaktywny koncert, prowadzony przez Katarzynę Żytomirską i Teatr Echa, z fabułą opartą o baśń ze zbiorów Oskara Kolberga. Kogutek – bohater będzie potrzebował pomocy dzieci – Ku ku ryku!

G. 13 GOŚĆ TARGOWISKA zabawy taneczne do wtóru muzyki granej na dudach, Jakub Lach i Wiktoria Adamczyk – absolwenci szkoły muzyki tradycyjnej Fundacji Braci Golec, Żywiecczyzna.

G. 14 „Zamorskie Przygody Loli Mu” – śpiewany koncert Kajsy Dahlström, Aleksandra Dybowskiego oraz Kai i Janusza Prusinowskich. O tym jak krasula spod Lublina popłynęła przez Bałtyk, do Szwecji i co z tego wynikło… Wraz z odważną krową będziemy śpiewać starożytne, szwedzkie zawołania pasterskie i polskie polne śpiewanki. Zabrzmią instrumenty strunowe – starodawne i całkiem nowe.

G. 15 Dzieci Dzieciom – zagra Lubelska Orkiestra Podróżniacy, Laureaci Konkursu Stara Tradycja 2024. 30 osobowa grupa młodych muzykantów uczących się gry na instrumentach dętych w Ogniskach Muzyki Tradycyjnej w Zdziłowicach i Goraju. Orkiestra otworzy także Noc Tańca.

G. 16 „Barwy rytmu, głosu i kolorowe cuda z papieru spod Radomia” zagrają i zaśpiewają Maria Siwiec i Jan Wochniak, mistrzowie śpiewu, rękodzieła, robienia bębenków i gry na bębnie.

G. 17 „Tajemnica ptasiego króla” – Zabrzmi improwizowana orkiestra z kilku rodzajów najprostszych, a świetnych instrumentów. Zapraszają Witold Vargas i Bartosz Kopiński

Fot. Aleksandra Rózga

Share This