Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Kredytowa 1, Warszawa, Polska

Data

kw. 25 2018

Czas

17:00 - 18:00

Koszt

20/ 10/ 5 zł

Małe Mazurki – Dzieci dzieciom!

Dzieci dzieciom! Zabawy tradycyjne dla małych i większych.

Pierścień, Myszka, Klapok – do świata takich zabaw muzycznych, o których dziś już mało kto pamięta, wprowadzą nas dzieci z kapeli Wesołe Mazurki z Pragi. Pod wodzą Pauli Kinaszewskiej i z pomocą Bartłomieja Woźniaka, Wesołe Mazurki z Pragi poprowadzą zabawy dla innych dzieci. Nowych – starych zabaw najlepiej uczyć się od dzieci właśnie! Wszystko to przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Gwarantowane sporo ruchu przy muzyce, porywające rytmy i dużo pozytywnej energii.

Zajęcia dla dzieci od lat 4.

Kapela dziecięca Wesołe Mazurki z Pragi – unikatowa w swoim wydaniu orkiestra dziecięca grająca polską muzykę tradycyjną – także na tradycyjnych instrumentach, m.in. skrzypcach, basach, barabanach. Nie muszą być mistrzami gry na skrzypcach czy innych instrumentach. Najważniejsze jest dla nich wychodzenie z muzyką do ludzi i porwanie ich do „mazurkowego świata”, granie do tańca, dobra zabawa. Repertuar kapeli bazuje na mazurkach, polkach, oberkach i chodzonych. Kapelę prowadzi Paula Kinaszewska.

Paula Kinaszewska – skrzypaczka, śpiewaczka i aktorka, która poznaje repertuar mazurków, polek oraz pieśni od żyjących jeszcze muzyków ze wsi – śpiewaczek i wybitnych skrzypków z Radomszczyzny i opoczyńskiego. Za swój program warsztatów dla małych skrzypków „Zagrajcie Muzykanty ładnie” dostała Pierwszą Nagrodę Warszawskiej Edukacji Kulturalnej w 2017. Jest współzałożycielką zespołu Wowakin, z którym koncertuje i gra do tańca muzykę tradycyjną i folkową. Komponuje także piosenki i występuje z zespołem Maryna C.

Miejsce: Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym.
Bilety można zarezerwować i kupić pod adresem:

rezerwacje@ethnomuseum.pl
tel. 22 696 53 80

Wstęp: 20 zł dziecko, 10 zł drugie dziecko z rodzeństwa, 5 zł trzecie i kolejne. Jeden opiekun wstęp bezpłatny, drugi i kolejny – 20 zł. Dorosły bez dziecka – 20 zł.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 + pięć =

Share This