Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 18 2024

Czas

12:30 - 14:30

TANIEC Zasady kulturalnego tańca

Zasady kulturalnego tańca, czyli jak tańczyć, żeby każdemu było przyjemnie.

Prowadzenie – Grzegorz Ajdacki, grają Katarzyna Zedel i Katarzyna Rosik
Dla wszystkich chętnych

Wydawałoby się, że każdy może tańczyć – wystarczy podstawowa umiejętność poruszania się do rytmu i… to tyle. W przypadku polskich tańców tradycyjnych przydałaby się jeszcze zdolność do wirowania.
Na warsztatach postaramy się spojrzeć na taniec od zupełnie innej strony: społecznego zachowania w grupie. Być może wtedy rytm i wirowanie spadną na dalszy plan, a nabiorą znaczenia rzeczy, których do tej pory nie zauważaliście. Może się wówczas okazać, że osoby, które do tej pory unikały tańca, radzą sobie lepiej niż sądzą. Z kolei ci bardziej zaawansowani być może stwierdzą, że coś (a nawet wszystko) w swoim podejściu powinni zmienić. Przyjdźcie i spróbujcie!

Warsztaty przeznaczone są dla osób w różnych stadiach zaawansowania tanecznego – od ujemnego (czyli od negatywnie nastawionych), poprzez zerowe i początkujące, do wysokiego, a nawet przesyconego (to ci już znudzeni).

Grzegorz Ajdacki – propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadząc w wielu miejscach Polski i za granicą zajęcia, imprezy i projekty taneczne. Jednocześnie stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności podróżując po kraju i ucząc się od wiejskich tancerzy.

Share This