Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 507 168 634
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
http://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

Kwi 24 2019

Czas

15:00 - 17:00

Koszt

10 zł

Taniec dla początkujących

Warsztat polskich tańców tradycyjnych dla początkujących. Zabawy i ćwiczenia rytmiczne oraz podstawowe kroki dwóch najistotniejszych dla Polski centralnej tańców wirowych w parach: oberka i polki.

W trakcie ćwiczeń rytmicznych, gier, zabaw i eksperymentów ruchowych sprzyjających indywidualnym poszukiwaniom i improwizacji, uczestnicy będą mieli szansę doświadczyć niejako od wewnątrz piękna i transowej natury polskiej muzyki tradycyjnej. Istotną wartością warsztatu będzie również doświadczenie wspólnotowego wymiaru tradycyjnych polskich tańców wirowych poprzez bezpośredni kontakt z muzykantami, innymi tancerzami oraz specyficzną kosmiczną „choreografią”.

Treści pojawiające się w poszczególnych dniach będą się powtarzać, ale osoby zainteresowane pogłębieniem swoich umiejętności zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich trzech warsztatach.

Emilia Herda – etnolog, bębnistka, tancerka, wokalistka, animatorka. Członkini zespołów muzycznych Czarne Motyle, Wędrowiec (I nagroda Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 2004). Od 2001 r. związana z warszawskim Stowarzyszeniem Dom Tańca. Brała udział w wielu projektach artystycznych i edukacyjnych stowarzyszenia, uczyła się śpiewu, gry i tańca bezpośrednio od wiejskich muzykantów. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty polskich tańców tradycyjnych m. in. podczas kolejnych edycji Taboru Domu Tańca. Autorka i realizatorka inspirowanych zabawami i baśniami ludowymi zajęć muzyczno-ruchowych i teatralnych dla dzieci.

Odpłatność za warsztaty: 10 zł za wejście na pojedynczy warsztat, 60 zł karnet uprawniający do uczestnictwa we wszystkich warsztatach.
Kupony i karnety na warsztaty można nabyć w punkcie informacyjnym festiwalu w holu Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 oraz w Mazowieckim Centrum Kultury.

Na warsztaty tańca dla początkujących obowiązują zapisy. Formularz zapisów na środę: https://forms.gle/BiwryiaQ8TSzNKRW8

Font Resize
kontrast / contrast
Share This