Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Kredytowa 1, Warszawa, Polska

Data

kw. 26 2018

Czas

17:00 - 18:00

Koszt

20/10/5

Małe Mazurki – Vigüela dla dzieci

Jak można tworzyć muzykę? Tak naprawdę nie potrzeba do tego nic wielkiego – można ją tworzyć przy pomocy najróżniejszych przedmiotów. Zespół Vigüela tworzy muzykę przy pomocy bębenka, gitary, hiszpańskiego instrumentu zamboba, ale także przy pomocy… kamieni, butelek i najważniejszego instrumentu jaki wszyscy posiadamy – głosu! W czasie warsztatów dzieci będą tworzyć muzykę razem z muzykami, doświadczać dźwięków i eksperymentować, ale też tańczyć w mniejszych i większych grupach – to pomoże wszystkim szybciej się zaprzyjaźnić. Artyści przywiozą ze sobą wiele niezwykłych instrumentów, dzięki którym przeniesiemy się wraz z nimi do krainy pełnej radości i żywych emocji, wzmocnionych kastylijskim słońcem.

Koncert i spotkanie dla całych rodzin.

Vigüela to rodzinny zespól z Kastylii La Manchy, położonej w południowej części półwyspu Iberyjskiego. Muzycy od ponad trzydziestu lat występują razem, grając muzykę regionu w którym dorastali. Śpiewacy, tancerze i instrumentaliści są znawcami tradycji, wciąż zbierającymi melodie i pieśni od najstarszych mieszkańców swojego regionu. Mówią o sobie:

Pracujemy ze starymi pieśniami, które są częścią naszej codzienności. One wciąż mówią o tym kim jesteśmy, czujemy, że my żyjemy w nich, a one w nas.

Miejsce: Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym.

Bilety można zarezerwować i kupić pod adresem:

rezerwacje@ethnomuseum.pl
tel. 22 696 53 80

Wstęp: 20 zł dziecko, 10 zł drugie dziecko z rodzeństwa, 5 zł trzecie i kolejne. Jeden opiekun wstęp bezpłatny, drugi i kolejny – 20 zł. Dorosły bez dziecka – 20 zł.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 2 =

Share This