Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Kredytowa 1, Warszawa, Polska

Data

kw. 26 2019

Czas

17:00 - 18:00

MAŁE MAZURKI Till-ill-lippu-linnassid

Till-ill-lippu-linnassid – ogród estońskich gier i tańców

„Till-ill-lippu-linnassid” nie znaczy nic, to takie nasze „La -la -li-oj -jo- joj!”. Ale za tą sympatyczną nazwą estońskiej zabawy kryje się „bogaty ogród” zabaw ze śpiewem, w które kiedyś bawili się i dorośli i dzieci. Współcześnie do użytku przywraca je od lat w Estonii grupa miłośników i znawców tematu, jedną z nich jest Leanne Barbo.

Estońskie archiwa to prawdziwa skarbnica zabaw na wszystkie pory roku, tanecznych i śpiewanych, spokojnych i żwawych, czasem pełnych humoru, czasem zwariowanych, a czasem wymagających precyzji. Zawsze znajdziemy w nich coś odpowiedniego do chwili i nastroju.

W czasie spotkania ze znawczynią estońskiego folkloru poznamy między innymi znaną w licznych wariantach „Kes aidas?” – „Kto jest w ogrodzie?”, oraz inne: „Bogaty człowiek”, „Konie i wilki”, „Oddaj to!”

Leanne Barbo – to znana w Polsce muzykantka, wielokrotnie gościła na naszym festiwalu. Gra na dudach, kannel, jest także znawczynią tradycji estońskich i łotewskch, uczestniczką wielu interesujących projektów muzycznych, oraz znanym i cenionym pedagogiem na uczelniach muzycznych.

Spotkanie dla dzieci od lat 5 (ale młodsze mogą się bawić razem z rodzicami).
Bilety: 25 zł. za osobę dorosłą + jedno dziecko, każde kolejne dziecko – 10 zł, dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny (płaci tylko opiekun). Dorosły bez dziecka 20 zł.
Obowiązuje rezerwacja, pod adresem: rezerwacje@ethnomuseum.pl
Lub telefonicznie: 22 696 53 80, od wtorku do piątku w godzinach 08.00 – 12.00
Share This