Stara Tradycja – laureaci

opublikowano:

6

kw., 2023

Znamy już laureatów konkursu Stara Tradycja! Spośród 40 zgłoszonych kandydatów, jury w składzie: Ewa Grochowska, Dorota Majerczyk, Andrzej Bieńkowski, Piotr Kędziorek, Janusz Prusinowski – wyłoniło 10 laureatów – 5 solistów i 5 kapel.
Oto oni:
🏆 Michał Adamczyk
🏆 Damian Balcer
🏆 Kapela D’gori
🏆Kapela Franka Stalengi
🏆Kapela Koźlarska Marcina Szczechowiaka
🏆Alicja Krzeszowiak
🏆Muzyka Zespołu Regionalnego Jakubkowianie z Łososiny Dolnej
🏆Od Torunia
🏆Amelia Pietroczuk
🏆Anna Trebunia-Tutka

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Słowo od jury:
“Pragniemy podkreślić, że wybranie z grona 40 wykonawców „złotej dziesiątki” wykonawców koncertu, nie było łatwym zadaniem. Poziom konkursu był wysoki i musieliśmy powściągać nasz entuzjazm, żeby zmieścić się w ramach koncertu. Cieszy nas stale wzrastające zainteresowanie muzyką wiejską, które obejmuje coraz więcej etnograficznych regionów”, Andrzej Bieńkowski.

Szlakiem Domów Tańca

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w 2024 roku zainicjowała projekt Szlakiem Domów Tańca. Ma on na celu nawiązanie współpracy z podobnymi do Fundacji organizacjami, które zajmują się praktykowaniem i przekazywaniem umiejętności tańca i muzyki tradycyjnej z Węgier, Słowacji i Austrii.

Regulamin

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata. Obowiązuje wszystkich uczestników festiwalu! /…/

Zmiany, zmiany!

Na szczęście na lepsze! Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, na koncert “Chłopi. Wesele Boryny” oraz na “Targowisko Instrumentów” wchodzimy BEZPŁATNIE!

Share This