Pamięci Jana Gacy

opublikowano:

22

lis, 2023

Jesienną edycję festiwalu Wszystkie Mazurki Świata dedykujemy pamięci Jana Gacy – wspaniałego muzykanta i naszego drogiego mistrza. W tym roku mija 10-rocznica jego śmierci. W czerwcu tego roku odeszła również jego żona Maria, wyjątkowa gospodyni domu Gaców, czujnym uchem przysłuchująca się próbom muzykanckim wszystkich „młodych” którzy zajechali do nich po nauki.
Mając wciąż w pamięci i sercach wszystko to, czym Jan i Maria obdarowali szerokie grono pasjonatów muzyki, śpiewu i tradycji, część warsztatów poświęcona jest ich repertuarowi. Pomysłodawczynią cyklu MUZYKA DOMU GACÓW jest Ewa Grochowska, należąca do grona osób, które najwcześniej zaczęły bywać w tym domu stając się jego ważną częścią. Kulminacją warsztatowych nauk będzie ponowna reaktywacja „chóru szerszeni” czyli Wielkiej Orkiestry Gaców, która zagra podczas NOCY TAŃCA. Nie zabraknie również tańców dla wszystkich chętnych oraz śpiewów nabożnych w listopadowym czasie zadumy nad życiem i wspominania bliskich.

Regulamin

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata. Obowiązuje wszystkich uczestników festiwalu! /…/

Zmiany, zmiany!

Na szczęście na lepsze! Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, na koncert “Chłopi. Wesele Boryny” oraz na “Targowisko Instrumentów” wchodzimy BEZPŁATNIE!

Program WARSZTATÓW

Wiemy już kto, kiedy i czego będzie uczył na festiwalu! Można sprawdzić cały plan TUTAJ ! Bilety, będące zarazem rezerwacja miejsca, do kupienia już wkrótce!

Share This