Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Kredytowa 1, Warszawa, Polska

Data

lis 27 2021

Czas

12:30 - 14:30

WARSZTAT Taniec – rawskie mazurki

Prowadzenie Grzegorz Ajdacki,
gra Martyna Grabowska, Jakub Stefanowicz, Antoni Hasso-Agopsowicz
Dla wszystkich chętnych

W Polsce Centralnej chyba najciekawszym zjawiskiem w kulturze muzycznej są melodie trójmiarowe, przez muzykantów zwane mazurami, a przez tańczących – raczej oberkami. To właśnie im poświęcimy warsztaty. Rytmy trójmiarowe, tak bardzo rozpowszechnione jeszcze kilkadziesiąt lat temu, w obecnych czasach są dla wielu osób zwyczajnie niezrozumiałe. Warsztaty pomogą osłuchać się z nimi, zrozumieć oraz przygotować nogi i całe ciało do współgrania z kapelą. A przygotować się warto, ponieważ na potańcówce to właśnie one będą przeważały!

Grzegorz Ajdacki – z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnym podejściem do przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych prowadząc w wielu miejscach zajęcia, imprezy i projekty taneczne. Jednocześnie pogłębia wiedzę podróżując po kraju i ucząc się od wiejskich tancerzy.
Pomysłodawca i realizator nowatorskiego pomysłu na przekaz tradycji muzyczno-tanecznych w Polsce pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego” (m.in. spektakl „Odys”, 2011 r.). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016.

Bilety w cenie 20 zł, do kupienia online tu: RAWSKIE MAZURKI

Share This