Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Kredytowa 1, Warszawa, Polska

Data

lis 27 2021

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

20/15 zł

WARSZTAT Taneczne płaszczyzny kontaktu

Prowadzi Marta Domachowska, gra Katarzyna Zedel i Katarzyna Rosik
Dla wszystkich chętnych.

To warsztaty wspierające świadomość własnego ciała oraz kontakt z partnerem, grupą i muzykantami. Z pomocą zabaw rytmicznych, ruchu i słuchu uczestnicy nabędą umiejętności, które pomogą im “orientować się” i zyskać na swobodzie podczas zabawy na parkietach wiejskich i miejskich potańcówek i wesel.
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych (młodzież od l. 14, dorośli b/o wieku), nie trzeba przychodzić parami (ale warto), ani mieć wcześniejszych doświadczeń tanecznych, (ale nie pożałują i ci, którzy już potrafią tańczyć lub są bardzo „zaawansowani”). Warto pamiętać o wygodnych butach i butelce wody.

Marta Domachowska – etnolog, animator kultury, badaczka polskiej kultury ludowej, uczennica wiejskich śpiewaków, tancerzy i muzykantów. Współzałożycielka toruńskiej grupy ,,n obrotów” oraz Forum Muzyki Tradycyjnej. Od kilkunastu lat zgłębia, praktykuje i popularyzuje polskie tradycje muzyczne m.in. poprzez badania w terenie i organizując potańcówki, koncerty, warsztaty i spotkania śpiewacze. Prowadzi autorskie warsztaty taneczne, spotkania śpiewacze oraz umuzykalniające imprezy rodzinne z użyciem zabaw dziecięcych. Na co dzień zajmuje się edukacją i organizacją wydarzeń muzycznych w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Lubi jak jest do rymu i do taktu.

Bilety w cenie 20 zł, do kupienia online, tu: TANIEC Z MARTĄ

Share This