Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Kredytowa 1, Warszawa, Polska

Data

lis 27 2021

Czas

15:00 - 17:00

WARSZTAT Tańce pogranicza polsko-białoruskiego

Prowadzi Grzegorz Ajdacki,
gra Kapela Hajda Banda
Dla wszystkich chętnych

Na pograniczach, jak wiadomo, wiele elementów kultury miesza się i uzupełnia. Na warsztatach będziemy mieli zatem oberki, które przeważnie wiąże się z Polakami, poleczki i walczyki, które najczęściej grają Białorusini, ale też fokstroty, które można uznać za kosmopolityczne. Jeśli tylko wystarczy czasu, poznamy też kilka tańców figurowych. Mają one często lokalne odmiany, a ich pochodzenie niekiedy rozmywa się w głębokich pokładach niepamięci. Może ktoś w jakiejś melodii lub tańcu rozpozna coś znajomego?

Grzegorz Ajdacki – z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnym podejściem do przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych prowadząc w wielu miejscach zajęcia, imprezy i projekty taneczne. Jednocześnie pogłębia wiedzę podróżując po kraju i ucząc się od wiejskich tancerzy.
Pomysłodawca i realizator nowatorskiego pomysłu na przekaz tradycji muzyczno-tanecznych w Polsce pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego” (m.in. spektakl „Odys”, 2011 r.). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016.

Bilety w cenie 20 zł, do kupienia online, tu: TAŃCE BIAŁORUSKIE

Share This