Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272, 03-849 Warszawa

Data

kw. 26 2023

Czas

11:00 - 14:00

Koszt

40/30 zł

TANIEC. Oberkowo-polkowe ABC

Prowadzi Piotr Zgorzelski, do muzyki z nagrań.
Na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym
Sinfonia Varsovia, sala prób

UWAGA! Wejście na teren Sinfonii Varsovii możliwe jest tylko od ul. Kobielskiej lub ul. Terespolskiej. Od ulicy Grochowskiej nie ma wejścia!

Uczestnicy warsztatów opanują w stopniu podstawowym kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało jak najwięcej przyjemności i radości. Nauczymy się tańczenia w korowodach, w parach, trójkach, tańczenia po kole, po liniach oraz wirowania w parach, a także improwizowania oraz używania różnego rodzaju prostych ozdobników zarówno w tańcach o metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) jak i o metrum parzystym (rytmy polkowe).

Warsztaty pomogą przełamać tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie. Wyrobią w uczestnikach poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu.
Podczas warsztatów tańczyć będziemy do melodii z różnych regionów Polski. Obejrzymy też materiały video dotyczące tańca i muzyki tradycyjnej.

Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy. Warto mieć również ze sobą podkoszulkę na zmianę i butelkę z wodą.

Piotr Zgorzelski – etnolog z wykształcenia, tancerz, muzyk, stypendysta MKiDN w dziedzinie tańca i animacji. Od blisko 30 lat prowadzi warsztaty polskich (i nie tylko) tańców tradycyjnych, zarówno w Polsce jak i na świecie. Współautor (wraz żoną Bogumiłą) internetowych lekcji tańca na kanale YouTube „Taniec Tradycyjny PL”, Akademii Tańca Tradycyjnego oraz Fundacji Czas Tradycji, w których realizuje projekty upowszechniające wiedzę o polskich i europejskich tańcach tradycyjnych. Współzałożyciel Stowarzyszenia Dom Tańca (1994) i jego kilkuletni prezes. Współtworzył przez 10 lat jako basista i tancerz kapelę Janusz Prusinowski Kompania. We współpracy z IMiT współtworzył portal www.taniec.edu.pl.

Share This