Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 17 2024

Czas

12:30 - 14:30

Koszt

30/ 20 zl

TAŃCE z Białorusi

Prowadzenie Alena Leshkevich, gra Kapela Bilska
Dla wszystkich chętnych

Nauczymy się polek i tańców figurowych z różnych części Białorusi. Zatańczymy w parach i w kole. Warsztaty zakończymy tak, jak kończyły się prawdziwe białoruskie wiejskie potańcówki: polką improwizowaną.

Alena Leshkevich jest folklorystką, prowadziła badania terenowe w różnych częściach Białorusi (przede wszystkim na Polesiu i Naddnieprzu – w południowej i wschodniej części kraju), oraz w Polsce na Podlasiu i Kujawach. Interesuje się obrzędami dorocznymi, etnografią drobnej szlachty, tańcami i śpiewami.

Kapela Bliska to żeńskie trio muzyczne grające tradycyjną muzykę białoruską. Dziewczyny zaczęły grać razem w listopadzie 2023 i od tego czasu brały udział w wielu warsztatach tanecznych i imprezach białoruskich w Warszawie. Muzyczki inspirują się synergią w zespole, występami innych kapel muzyki tradycyjnej i archiwalnymi filmami z muzykami wiejskimi. Dodają autentyczność i pasję do swojego brzmienia.

W trio grają:
Anna Valicka – duda, sopiłka, żalejka, skrzypce,
Hanna Zhohlava – skrzypce,
Svieta Kukiel – bęben obręczowy.

Polecamy wziąć ze sobą wodę do picia i założyć wygodne obuwie: panom sugerujemy buty na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem, a paniom obuwie z niewysokim obcasem.

Share This