Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Pałacyk Ksawerego Konopackiego
Strzelecka 11, 03-433 Warszawa, Polska
Kategoria

Data

lis 25 2023

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

30/20

TAŃCE Trzy cztery – rozgrzewka taneczna

BILETY WYPRZEDANE

Prowadzi Marta Domachowska,
gra Katarzyna Andrzejowska (skrzypce) i Franek DeLatour (baraban).
Dla początkujących, polecamy założyć wygodne buty i zaopatrzyć się w wodę do picia.

Nauczysz się podstawowych kroków polki i oberka, ale przede wszystkim chodzi o to, żebyś przez proste ćwiczenia i zabawy rytmiczne zyskał/a na swobodzie ruchu i czerpał/a radość z tańca. Zadbamy też o kontakt z własnym ciałem, partnerem, innymi tancerzami i muzykantami.
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych (młodzież od l. 14, dorośli b/o wieku), nie trzeba przychodzić parami (ale warto), ani mieć wcześniejszych doświadczeń tanecznych, (ale nie pożałują i ci, którzy już potrafią tańczyć lub są bardzo „zaawansowani”).

MARTA DOMACHOWSKA – etnolożka, badaczka polskiej kultury ludowej, uczennica wiejskich śpiewaków, tancerzy i muzykantów. Współzałożycielka toruńskiej grupy ,,n obrotów” oraz Forum Muzyki Tradycyjnej. Współtwórczyni Laboratorium Zabaw Tradycyjnych. Basistka i śpiewaczka w
kapeli Zedel/Domachowska/Rosik. Zgłębia, praktykuje i popularyzuje polskie tradycje muzyczne m.in. poprzez potańcówki, koncerty, warsztaty i spotkania śpiewacze. Na co dzień zajmuje się edukacją i organizacją wydarzeń muzycznych w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Lubi jak jest do rymu i do taktu.

Share This