Taniec_baner

Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl
Terminal Kultury Gocław

Lokalizacja

Terminal Kultury Gocław
Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

Data

cze 26 2022

Czas

12:00 - 14:00

Koszt

25/20 PLN

TAŃCE Rzeszowiaków

Prowadzenie Jadwiga Kula-Romanek i Wojciech Romanek,
gra Kapela Kazimierza Marcinka
Na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym

Warsztaty przewidziane są dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, które chciałyby poznać tradycyjne tańce rzeszowskie. W czasie warsztatów będzie można poznać podstawy najpopularniejszych tańców: tramelki, polki bez noge, polki w lewo oraz różnych zabaw z regionu, których często bazą są wspomniane tańce.

Jadwiga Kula Romanek – menager kultury, dyplomowany instruktor tańców polskich, animator, instruktor kulturalny, znana z zamiłowania do tradycyjnego tańca i kultywowania lokalnych tradycji. Od 6 roku życia członek Zespołu Folklorystycznego FOLUSZ z Giedlarowej, którego założycielką jest jej mama – Małgorzata. To tam poznała kulturę tradycyjną regionu lasowaickiego i rzeszowskiego. Związana zawodowo z: Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamieniu, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Giedlarowej, oraz Ośrodkiem Kultury w Nowej Sarzynie, gdzie dzieli się zamiłowaniem do tańca i tradycji. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi prowadząc kilka grup tańca ludowego, podtrzymujących tradycyjną formę tańca niestylizowanego i zdobywających nagrody w tej kategorii. Instruktorka tańców tradycyjnych – prowadzi warsztaty i potańcówki tradycyjne na terenie podkarpacia i całej Polski. Współpracuje na tym polu miedzy innymi z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Stowarzyszeniem „Gdzieś Tu”. Wraz z GCKSiR w Kamieniu oraz Zespołem Pieśni i Tańca KAMIEŃ organizuje cykliczne karnawałowe i zapustowe warsztaty i potańcówki w Kamieniu.
Warsztaty prowadzi ze swoim mężem WOJCIECHEM ROMANKIEM, wieloletnim członkiem ZPiT „KAMIEŃ”. Wojtek to współorganizator kamieńskich potańcówek, kilkukrotny zdobywca podium w Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie. Tancerz z zamiłowania, zawodowo programista.

Sala 205

Share This