Taniec_baner

Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Dechy
Osiedle Jazdów, Skwer Dialogu Społecznego

Data

wrz 30 2020

Czas

15:30 - 17:30

Koszt

20/15 zł

Tańce rzeszowskie

Prowadzenie: Jadwiga Kula-Romanek i Wojciech Romanek
Warsztat dla początkujących i średnio zaawansowanych tancerzy.

Warsztaty przewidziane są dla osób początkujących i średnio zaawansowanych, które chciałyby poznać tradycyjne tańce regionu rzeszowskiego. Szeroki wachlarz polek i zabaw tanecznych zapewni dobrą zabawę zarówno zaprawionym w boju tańca tradycyjnego jak i nowicjuszom w tym temacie. W czasie warsztatów będzie można poznać podstawy najpopularniejszych tańców: walczyka, polki, sztajera, tramelki oraz różnych zabaw z regionu, których często bazą są wspomniane tańce. Zapraszamy wszystkich chcących poczuć charakter rzeszowskich polek! Wystarczą wygodne buty i dobry humor.

Zagra: Kapela Łola.

Jadwiga Kula – menedżer kultury, dyplomowany instruktor tańców polskich, animator, instruktor kulturalny, znana z zamiłowania do tradycyjnego tańca i kultywowania lokalnych tradycji. Od 6 roku życia członek Zespołu Folklorystycznego FOLUSZ z Giedlarowej, obecnie jego opiekun. Związana zawodowo z: Centrum Kultury w Kamieniu, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Giedlarowej, oraz Ośrodkiem Kultury w Nowej Sarzynie, gdzie dzieli się zamiłowaniem do tańca i tradycji. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi prowadząc kilka grup tańca ludowego, podtrzymujących tradycyjną formę tańca i zdobywających nagrody w kategorii tańców nie stylizowanych.

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj: OŚWIADCZENIE

Na warsztaty nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Share This