Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska

Data

cze 18 2021

Czas

15:00 - 17:00

Koszt

20/15 zł

Tańce modne ciągle

Liczba miejsc ograniczona, rejestrujemy się kupując bilet tu: Tańce modne ciągle
Obowiązkowo Oświadczenie Covid

Prowadzenie Grzegorz Ajdacki

Dla wszystkich

Mamy w Polsce takie tańce, które modne są… ciągle. Ciągle od stu lat, a niektóre jeszcze dłużej. Dwa z nich weszły do repertuaru potańcówkowego dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym, ale wywołały taką rewolucję w podstawach kroków tanecznych, że wykorzystuje się je po dziś dzień. Były to fokstroty i tanga, a te wcześniejsze to polki i walczyki. Tańczą je zarówno najstarsi, jak i młodzi, choć może nawet nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Właśnie ich się będziemy uczyć.

Grzegorz Ajdacki – z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnym podejściem do przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych prowadząc w wielu miejscach zajęcia, imprezy i projekty taneczne. Jednocześnie pogłębia wiedzę podróżując po kraju i ucząc się od wiejskich tancerzy.
Pomysłodawca i realizator nowatorskiego pomysłu na przekaz tradycji muzyczno-tanecznych w Polsce pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego” (m.in. spektakl „Odys”, 2011 r.). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016

 

 

Share This