Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 26 2019

Czas

10:30 - 12:30

Koszt

Wstęp wolny

SPOTKANIE Pamięć wędruje z ludźmi

Pamięć wędruje z ludźmi: przemiany tradycji muzycznych

Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom pracy z tradycjami muzycznymi na terenach dotkniętych migracjami i przesiedleniami ludzi po II Wojnie Światowej. Pretekstem do rozmowy jest odbywający się dzień wcześniej koncert „Pomerania”, dedykowany Pomorzu Zachodniemu w jego obecnych i historycznych granicach.
Planujemy formułę moderowanej rozmowy: będzie można poznać się i wymienić doświadczeniami z osobami, które na swojej indywidualnej drodze twórczej i badawczej, jak i w reprezentowanych przez siebie instytucjach/organizacjach zajmują się tradycjami muzycznymi i obszarami tożsamości kulturowej na terenach uważanych z powodów historycznych za szczególne, trudne, wyjątkowe.

Udział wezmą m.in. dr Ralf Gehler (Zentrum fur Traditionelle Musik, Schwerin, Niemcy), Dorota Makrutzki (Muzeum Pomorza w Greifswaldzie, Niemcy), Kaciaryna Byčak (badaczka, animatorka kultury, Szczecin), uczestnicy projektu „Genealogie: tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego” ze Szczecina i regionu oraz artyści występujący w koncercie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką zarówno z powodów naukowych i artystycznych, jak i osobistych czy rodzinnych.

Podczas spotkania będzie można także dowiedzieć się o działalności służącej wymianie doświadczeń i wiedzy sieci współpracy, zainicjowanej w listopadzie 2018 r. podczas konferencji „Tradycje na Pomorzu – badanie i pielęgnowanie w perspektywie transgranicznej” (Muzeum Pomorza w Greifswaldzie).

Prowadzenie: Ewa Grochowska

Fot. Z archiwum rodzinnego K. Cackowskiej

Share This