Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 18 2024

Czas

12:30 - 14:30

ŚPIEW ukraiński – ABC cz. 2

Prowadzenie Mariana Markhel
Dla wszystkich chętnych.

Podczas warsztatów skupimy się na technice śpiewu „białym głosem”, głównie na przykładzie wielogłosowych pieśni, z takich regionów Ukrainy jak Polesie, Połtawszczyzna i Sumszczyzna. Będziemy również ćwiczyć bardzo ważną technikę drobnej ornamentyki w śpiewie.
Pierwsze z dwóch zajęć (w środę 17.04) będzie skierowane głównie do osób początkujących. Będzie na nich sporo różnych ćwiczeń głosowych (oprócz nauki pieśni).
Na drugich zajęciach (czwartek, 18.03) skupimy się już bardziej na nauce pieśni wielogłosowych i kształceniu ornamentyki stylistycznej.

Mariana Marchel – pochodzi z Kijowa, jest skrzypaczką, śpiewaczką tradycyjną i nauczycielką śpiewu. Absolwentka Państwowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. P. Czajkowskiego (w klasie skrzypiec) oraz członkini orkiestry Akademii. Brała udział w wielu etnomuzykologicznych badaniach terenowych. Śpiewa pieśni tradycyjne od wczesnego dzieciństwa, uczyła się ich bezpośrednio od swojej matki, znanej kijowskiej etnomuzykolożki Iryny Klymenko. Występowała w sławnym ukraińskim zespole Drewo, w grupie Hurtoprawci, z którą koncertowała w Kanadzie, Szwajcarii i na Łotwie. Obecnie śpiewa w zespole Babskij kozaczok.

Share This