Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Kredytowa 1, Warszawa, Polska

Data

kw. 19 2024

Czas

15:30 - 17:30

Koszt

30/20 zł

SKRZYPCE – krzywe rytmy, krzywe dźwięki

Prowadzi Janusz Prusinowski.
Dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, z własnym instrumentem. Wymagana umiejętność przyswojenia melodii ze słuchu i powtórzenia na instrumencie.

Podczas warsztatów skrzypcowych „krzywe rytmy, krzywe dźwięki” skupimy się na muzycznym języku Piotra Gacy ze Rdzowa (Radomskie). Rdzuchowskie obery i mazury będą okazją by skierować uwagę na nieregularną precyzję frazowania i specyfikę intonacji, której Piotr był mistrzem. Melodie oparte na śpiewaniu będziemy tak też wykonywać oraz szukać ich naturalnych węzłów i akcentów. Grać będziemy oczywiście ze słuchu.

Janusz Prusinowski (ur. 1969 w Mławie) – skrzypek, instrumentalista, kompozytor, badacz folkloru, uczeń wiejskich muzykantów. Dyrektor artystyczny Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Twórca wielu projektów i wydarzeń muzycznych związanych z polską muzyką tradycyjną. W latach 90. XX grał w zespole “Bractwo ubogich” (1993), był współzałożycielem warszawskiego Domu Tańca (1995), Lider zespołu Janusz Prusinowski Kompania (wcześniej Prusinowski Trio).

Share This