Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska

Data

wrz 30 2020

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

20/15 zł

Skrzypce dla początkujących

Skrzypce dla początkujących
Prowadząca – Dominika Oczepa

Aby uczestniczyć w warsztatach nie jest potrzebna jakakolwiek znajomość techniki gry na skrzypcach – zaczynamy od zera. Należy jedynie przynieść swój instrument.
Warsztaty skierowane są do tych wszystkich, którzy patrząc na wirtuozów wiejskich skrzypiec zadają sobie nieraz pytanie – ale jak?! Gdzie tu jest rytm, gdzie tu melodia? A nie mając odwagi publicznie zadać tego pytania, pozostawiają w kącie zakurzone skrzypce po dziadku. Na tych warsztatach postaramy się rozwikłać te zagadki, dowiemy się co jest charakterystycznego dla melodii granych przez kajockich skrzypków (z Mazowsza, z okolic Przysuchy) oraz spróbujemy zrozumieć na jakich podstawowych zasadach opiera się ta z pozoru nieokrzesana muzyka.

Dominika Oczepa – skrzypaczka-muzykantka. Swoją przygodę z muzyką tradycyjną zaczynała u boku mistrza Jana Kmity. Jeżdżąc po nauki na wieś wsłuchiwała się w dawne, zanikające już melodie, a przy okazji w opowieści o minionym świecie, o muzykantach, weselach, obrzędach. W ramach przyznanego Janowi w 2017 r stypendium MKiDN zrealizowała z nim cykl warsztatów skrzypcowych dla młodych instrumentalistów, mających na celu propagowanie dawnych melodii i jego unikalnego stylu gry. Obecnie od dwóch lat zgłębia tajniki muzyki wielkopolskiej i sieradzkiej. Gra w kapeli Przodki, w Kapeli Towarzyskiej.

NIKiDW, sala M. Skłodowskiej

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj: OŚWIADCZENIE

Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Share This