Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska

Data

cze 16 2021

Czas

17:00 - 18:30

Koszt

20/15 zł

Roztańczenie w oparciu o tańce wielkopolskie

Liczba miejsc ograniczona. Zapisać się można kupując bilet tu:
Roztańczenie w oparciu o tańce wielkopolskie

Obowiązkowo: OŚWIADCZENIA COVID

Prowadzenie Grzegorz Ajdacki,
Gra Kapela Piotra i Pawła i Kapela dudziarska Kuźni Tradycji.

Dla wszystkich chętnych

Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którzy chcieliby zdobyć dobre podstawy do nauki tańców tradycyjnych, zarówno w rytmach parzystych jak i nieparzystych. Celem będzie krótkie a praktyczne przygotowanie do sprawnego uczestniczenia w (nadchodzących) potańcówkach. Warsztaty oparte będą na tradycjach tanecznych z Wielkopolski, z okolic Bukówca Górnego.

Grzegorz Ajdacki – z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnym podejściem do przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych prowadząc w wielu miejscach zajęcia, imprezy i projekty taneczne. Jednocześnie pogłębia wiedzę podróżując po kraju i ucząc się od wiejskich tancerzy.
Pomysłodawca i realizator nowatorskiego pomysłu na przekaz tradycji muzyczno-tanecznych w Polsce pod nazwą „TTT Teatr Tańca Tradycyjnego” (m.in. spektakl „Odys”, 2011 r.). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016

Liczba miejsc ograniczona. Zapisać się można kupując bilet – wkrótce podamy link do biletów.

Share This