Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 690 126 810
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
http://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Solatorium
Osiedle Jazdów 3/9

Data

październik 01 2020

Czas

12:30 - 14:30

Koszt

20/15 zł

Przyśpiew z Ewą Grochowską

Przyśpiew – czyli nauka zmyślnego zachowania się w sytuacjach śpiewaczych. W ośmiu krokach.
Prowadzenie – Ewa Grochowska

Żebym miała nute
Jak mom głos, jak mom głos
Tobym se śpiewała
Ze słowiczkiem we wroz

Przyśpiewać, odśpiewać, dośpiewać. Pośpiewać i zaśpiewać.
Półgębkiem, pełną gębą, swoim głosem i w swoim imieniu, albo w zupełnie obcym – na przykład zmarłych przodków.
Na śpiewaczki i śpiewaków czeka wiele zasadzek, wyzwań i zadań. Choć wydaje się, że to oczywiste: otwierasz usta i śpiewasz. Sama/sam i z innymi. Na weselu, pogrzebie, wieczorze panieńskim, zgromadzeniu śpiewaczym, w klubie. Nucisz, wołasz, wydzierasz się. Na drugi dzień po imprezie ćwierkasz jak skowronek albo nie możesz mówić przez dwa dni. Jesteś w rodzinnej tradycji śpiewu od kilku pokoleń albo też o tym, że bardzo chcesz śpiewać dowiedziałaś/-eś się wczoraj.

Droga ta bywa ciernista (jak mawiał jeden z bohaterów „Przygód dobrego wojaka Szwejka”) i nic nie czeka u jej kresu, ponieważ ona nie ma końca i kresu. Czasem zdarzają się przysłowiowe róże i fiołki, czyli chwile śpiewaczej wspólnoty i uniesienia, które potem trudno zapomnieć.
Dla wszystkich wymienionych wyżej powodów warto spróbować.

Będziemy śpiewać przyśpiewki, odśpiewki i pospolite śpiewki oraz pieśni obrzędowe, które przybierają czasem zaskakujące formy. Rozgrzejemy się każdego dnia, pogimnastykujemy głos i mózg.

[Warsztaty się początkiem cyklu, w ramach którego Ewa Grochowska będzie prowadzić zajęcia poświęcone zgłębianiu tych obszarów przez najbliższe dwa lata. Informacje na FB].

Bez ograniczeń genderowych.
CPK sala widowiskowa

Zawartość merytoryczna warsztatu jest programem rozłożonym na dwa dni, praca nad nim jest procesem. Serdecznie zapraszam osoby zdecydowane na udział w obydwu dniach zajęć. W wyjątkowych przypadkach można dołączyć na jeden dzień.

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj: OŚWIADCZENIE

Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Font Resize
kontrast / contrast
Share This