Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska

Data

cze 18 2021

Czas

15:00 - 17:00

Koszt

20/15 zł

Pieśni z Polesia Rówieńskiego

Liczba miejsc ograniczona. Zapisać się można kupując bilet tu:
Pieśni z Polesia Rówieńskiego

Obowiązkowo: OŚWIADCZENIA COVID

Rodzinne pieśni spod winorośli
Prowadzenie Ludmiła Wostrikowa oraz Jurij Kowalczuk
moderuje Jagna Knittel

Dla wszystkich chętnych, śpiewanie w jęz. ukraińskim.

Przez całe dzieciństwo Luda Wostrikowa (z domu Kowalczuk) i Jurij Kowalczuk, stryjeczne rodzeństwo, mieszkali w Rokitnem (Polesie Równieńskie, Ukraina) w sąsiednich chatach, na jednym podwórku. W centrum podwórka stała duża altana, porośnięta winoroślą. To było miejsce gdzie zasiadali członkowie obu rodzin, i z którego każdego dnia dobiegał głośny śpiew. Poleskich pieśni, których wtedy słuchali, będą uczyć na swoich warsztatach. Będą to przede wszystkim wielogłosowe pieśni liryczne.

Ludmiła Wostrikowa – śpiewaczka, pedagog. Pochodzi z Rokitnego w Ukrainie. Jej matka, Maryna Kowalczuk była znakomitą śpiewaczką (zespół Kutoczany), od której Ludmiła uczyła się śpiewu. Ludmiła Vostrikova skończyła Instytut Kultury w Równym, obecnie prowadzi zespół Horyna, wykłada na Rówieńskim Państwowym Uniwersytecie Nauk Humanistycznych, na katedrze folkloru muzycznego.

Jurij Kowalczuk – śpiewak, pedagog. Pochodzi z Rokitnego (Polesie Równieńskie, Ukraina). Jego ojciec był uznanym, miejscowym śpiewakiem. Jura Kowalczuk skończył Instytut Kultury w Równym, obecnie uczy, śpiewa w zespole Sielska Muzyka, Horyna (jako solista), prowadzi zespół dziecięcy „Rankowa rosa”.

Share This