Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 26 2019

Czas

12:00 - 14:00

Koszt

10 zł

Pieśni biskupiańskie

Prowadzenie Anna Chuda, współprowadzenie Joanna Szaflik.

Zajęcia przeznaczone dla kobiet pragnących poznać pieśni z repertuaru Anny Chudej w tym wiwaty, przodki, sibry, równe, ale i pieśni liryczne. Podczas warsztatu poznamy również elementy gwary i zwyczajów z Biskupizny, etnograficznego mikroregionu, w południowo-zachodniej Wielkopolsce.

Anna Chuda jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktywnych artystek ludowych mikroregionu Biskupizny. Wybitna śpiewaczka, tancerka i gawędziarka ludowa. Rozmiłowana w Biskupiźnie od dzieciństwa przejęła od poprzednich pokoleń ogromny zasób wiedzy o biskupiańskich zwyczajach i imponujący repertuar tradycyjnych pieśni i przyśpiewek liczący kilkaset utworów. Całym tym zasobem niezwykle chętnie dzieli się z innymi przy różnych okazjach. Opracowuje scenariusze imprez, prowadzi warsztaty czy też doradza w zakresie poprawnego zastosowania różnych elementów tradycji (np. strojów ludowych, wzorów haftów itp.).

Centrum Promocji Klutury, galeria.
Na ten warsztat nie ma zapisów.

Odpłatność: 10 zł za wejście na pojedynczy warsztat, 60 zł karnet uprawniający do uczestnictwa we wszystkich warsztatach.
Kupony i karnety na warsztaty można nabyć w punkcie informacyjnym festiwalu w holu Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

Share This