Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska

Data

cze 19 2021

Czas

11:00 - 11:50

Małe Mazurki “Opowieść Wielkiej Drogi”

Spektakl muzyczny.
Wykonawcy:
Kompania artystyczna Mozaika i Katarzyna Jackowska-Enemuo

Skąd jesteś? Zewsząd.
Dokąd idziesz? Wszędzie.
Po co? Żeby zaprzyjaźnić się ze światem.

Thagar Sovnakuno

Byli wędrowcami od zawsze, w podróżach zbierali obrazy, pieśni i opowieści.
Zawędrowali też do Polski i mieszkają tutaj już od 600 lat – Romowie. Poznamy obyczaje tego wędrującego narodu, nauczymy się ważnych słów w języku romskim, zatańczymy do żywej muzyki, a przede wszystkim zagłębimy się w urzekającą opowieść…

Wyruszymy w muzyczną podróż śladami historii kowala Kalo oraz pewnej zielarki, która potrafiła rozmawiać z ziołami, a nawet z… Zaraz, zaraz, nie możemy już teraz zdradzić tej tajemnicy – tego dowiecie się na kilka dni przed świętem Ederlezi. Co to za święto, jaki ma związek z ich historią oraz co przydarzy się naszej zielarce…? Tego wszystkiego dowiemy się, wędrując wspólnie ścieżkami romskich opowieści.

A kiedy już wszystkie słowa dotrą do Waszych serc i Waszej wyobraźni, zatańczymy do muzyki na żywo. Zapraszamy!
Spektakl skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi.

Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Realizujemy spektakle, koncerty i warsztaty skierowane do dzieci oraz rodzin z dziećmi. Naszą specjalnością są precyzyjne i starannie zbudowane scenariusze oraz charakterystyczny styl interakcji z dziećmi, który łączy profesjonalizm z polotem i fantazją.

Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, słuchaczka świata, mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się kulturą i muzyką tradycyjną, w tym kulturą polskich Romów. Pisze własną, autorską muzykę i teksty. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Opowiada, gra i śpiewa – na festiwalach, w wiejskich stodołach, w pociągach i więzieniach.

Karolina Ociepka  (Kompania Artystyczna Mozaika) – językoznawczyni, menedżerka i animatorka kultury. Pomysłodawczyni i współtwórczyni programu edukacji regionalnej „Alfabet Tradycji” oraz kompanii artystycznej „Mozaika”. Stypendystka Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021. Realizuje interaktywne spektakle i koncerty dla dzieci oraz warsztaty dla dorosłych. Współtworzy kapelę Przodki, w której gra na polskich bębnach tradycyjnych.

Wstęp z biletem na Targowisko Instrumentów

Share This