Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl
Terminal Kultury Gocław

Lokalizacja

Terminal Kultury Gocław
Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

Data

cze 26 2022

Czas

12:00 - 16:00

Koszt

20/10 zł

Małe Mazurki

Małe Mazurki to cykliczne wydarzenie familijne. Przewodnim duchem spotkania w 2022 roku jest przyjaźń z ukraińskimi sąsiadami. Chcemy wraz nimi doświadczyć beztroski wspólnej zabawy, śpiewu, tańca. Młodych uczestników zaprosimy do teatralnych podróży, w świat przyrody, która potrafi okazać serce swoim odkrywcom.
🌿 Przez pogodne zabawy wiosny i lata przeprowadzą nas Przyjaciółki z Ukrainy, wciągając w starodawne brzemienia i korowodowe tańce, które od stuleci są znane w niektórych regionach Ukrainy.
🌿 I tak, Mariana Kril, dziennikarka Polskiego Radia pochodząca z zachodniej Ukrainy wprowadzi nas w świat „Haiwek” wielkanocnych zabaw na powitanie wiosny, a Tatiana Nakoneczna z Przemyśla, Ivana Boyko i Oksana But z Kijowa nauczą nas zabaw z wielu regionów Ukrainy, oraz terenów pograniacza, łemkowszczyzny i bojkowszczyzny.
🌞Będzie też można spróbować tkania na bardku, oraz zrobić własna lalkę motankę.
🌞Spektakle Teatru Małe Mi „Boso”, Teatru Słuchaj Uchem „Ptasie Wesele”, Witka Vargasa z Przyjaciółmi “Orkiestra z leśnego uroczyska”, to pełne zmysłowego doświadczania świata wyprawy w zaczarowane krainy pełne zwierząt, roślin, rozmaitch żywiołów.
🌞 Nie zabraknie także tradycji z Polski, pośpiewamy razem na weselu króla ptaków, oraz poznamy tradycje z żywiecczyzny i spod tatrzańskich Regli, z Przemkiem Fickiem i Marcinem Blachurą, oraz Dorotą i Potrem Majerczykami.
Bilety do kupienia na miejscu wydarzenia lub online. Bilet wstępu na Targowisko Instrumentów, uprawnia do udziału w Małych Mazurkach (cena 20 zł/ 10 zł lub rodzinny 30 zł)
Kuratorką cyklu jest Kaja Prusinowska.
PROGRAM
🌿NIEDZIELA
12.00 Ukraińskie zabawy wiosny i lata z Mariną Kril, Oksaną But, Ivanką Boyko
13.00 Spektakl Teatru Słuchaj Uchem “Ptasie wesele”
14.00 Oksana But, zabawy z cymbałami diatonicznymi, ukraińskie piosenki i hulanki dla dzieci.
15.00 LALKI MOTANKI z Ganną Yarovenko, rękodzieło.
W sali warsztatowej
PONADTO w sobotę i niedzielę w przestrzeni Targowiska TKANIE NA BARDKU z Martą Łabędzką, oraz spotkania z ponad pięćdziesięcioma wystawcami i twórcami instrumentów z Polski i z zagranicy.
Share This