Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Bemowskie Centrum Kultury
ul. Górczewska 201, Warszawa, Polska

Data

lis 29 2020

Czas

10:30 - 13:00

Koszt

Wstęp wolny

Familijne spotkanie z wróżbami andrzejkowymi

Prowadzenie: Pani od Muzyki

Przełom listopada i grudnia to w kulturze tradycyjnej czas wróżb i przepowiedni, zapraszamy zatem w magiczny świat zaklęć i ludowych porzekadeł. Dzięki muzyce spróbujemy odnaleźć ich echa w wyliczankach, pieśniach i zabawach, a pomoże nam w tym Pani od Muzyki wraz ze swoją kapelą. W czasie zajęć będziemy wykonywać samodzielnie domowe instrumenty perkusyjne – przygotujcie: kilkanaście zakrętek z otworem po środku, sznurek i kredkę. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Katarzyna Chodoń – folklorystka, śpiewaczka, choreografka polskich tańców tradycyjnych, stypendystka MKiDN. Związana z Teatrem Złoty Róg w krakowskich Bronowicach, Teatrem Mumerus. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi przy projektach związanych z edukacją regionalną (Muzeum Krakowa, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Fundacja Mały Kolberg, MCK “Sokół” w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Folkowisko z Gorajca, Stowarzyszenie Rozstaje z Krakowa). Wokalistka w zespołach kultywujących tradycje muzyczne polskie i słowiańskie (Raraszek, Tadirindum, Swada w projekcie Bajkowe Kołysanki, Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna).

Warsztaty będą dostępne wyłącznie online. Będą transmitowane, nie interaktywne. Nie obowiązują zapisy.
Będą dostępne na fanpage’u i kanale YouTube festiwalu oraz na stronach www.festivalmazurki.pl i www.bemowskie.pl.
Zachęcamy do oglądania transmisji i relacji video przygotowywanych przez naszego partnera technologicznego – Bemowskie Centrum Kultury.

Share This