Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Chata Numinosum
Jazdów 3/5, Warszawa, Polska

Data

paź 01 2020 - paź 02 2020

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

20/10 zł

Bębenek – podstawy

Prowadzenie Katarzyna Rosik
Poznawanie stylów gry na bębenku na podstawie nagrań terenowych ze spotkań z mistrzami fachu.

Przyjrzymy się sposobom ogrywania mazurka na bębenku i przyśtukom (ozdobnikom) stosowanym przez bębnistów z okolic Przysuchy. Nie obędzie się bez opowieści o samych mistrzach oraz o sytuacjach, w których grywali.
Spotkania przeznaczone są dla wszystkich osób ciekawych gry na bębenku, ale części warsztatowe będą prowadzone na poziomie średnio zaawansowanym.

Do warsztatów zagra – Marcin Żytomirski

Katarzyna Rosik – od 2008 r. zajmuje się poszukiwaniami w zakresie kultury i muzyki tradycyjnej polskiej wsi różnych regionów. W 2016 roku realizowała projekt badawczo-popularyzacyjny „Bębnisto, chodźcie też” skupiony na poznawaniu i przekazywaniu wiedzy na temat kontekstów kulturowych i stylów gry na bębenku jednostronnym. Wiele zawdzięcza spotkaniom między innymi ze Stefanem Gacą, Józefem Lipińskim, Józefem Tarnowskim i Janem Foktem Młodszym.
Współtwórczyni portalu MuzykaTradycyjna.PL, projektu „Wędrowny Uniwersytet Tradycji” (2012 –2013 w ramach Stowarzyszenia „Tratwa”), współrealizatorka Wiejskich Klubów Tańca, a w latach 2013–2016 spotkań „Serce Dzwonu”.

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj (na każdy dzień oddzielnie):

OŚWIADCZENIE  czwartek

OŚWIADCZENIE  piątek

Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Share This