Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska

Data

cze 17 2021

Czas

17:00 - 18:30

Koszt

20/15 zł

Trzy-cztery: rozgrzewka taneczna

Liczba miejsc ograniczona. Zapisać się można kupując bilet tu:
Trzy-cztery: rozgrzewka taneczna

Obowiązkowo: OŚWIADCZENIA COVID

Prowadzi Marta Domachowska,
gra Katarzyna Zedel i Katarzyna Rosik

dla wszystkich chętnych

Podczas „Rozgrzewki” za pomocą zabaw rytmicznych oraz kilku dziecinnie prostych sztuczek uczestnicy nabędą umiejętności, które pomogą im zyskać na swobodzie ruchu i czerpać radość z zabawy na parkietach wiejskich i miejskich zabaw, potańcówek i wesel. Ważną częścią zajęć będą ćwiczenia wspierające świadomość własnego ciała oraz kontakt z partnerem, grupą i muzykantami.
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych (młodzież od l. 14, dorośli b/o wieku), nie trzeba przychodzić parami (ale warto), ani mieć wcześniejszych doświadczeń tanecznych, (ale nie pożałują i ci, którzy już potrafią tańczyć lub są bardzo „zaawansowani”). Warto pamiętać o wygodnych butach i butelce wody.

Marta Domachowska – etnolog, animator kultury, badaczka polskiej kultury ludowej, uczennica wiejskich śpiewaków, tancerzy i muzykantów. Współzałożycielka toruńskiej grupy ,,n obrotów” oraz Forum Muzyki Tradycyjnej. Od kilkunastu lat zgłębia, praktykuje i popularyzuje polskie tradycje muzyczne m.in. poprzez badania w terenie i organizując potańcówki, koncerty, warsztaty i spotkania śpiewacze. Prowadzi autorskie warsztaty taneczne i wokalne oraz umuzykalniające warsztaty wiejskich zabaw dziecięcych. Na co dzień zajmuje się edukacją w zakresie polskiej kultury ludowej i organizacją wydarzeń muzycznych w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Lubi jak jest do rymu i do taktu.

Share This