Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272, 03-849 Warszawa

Data

kw. 25 2019

Czas

11:00 - 13:00

Pieśni z Milatycz k. Lwowa

Prowadzenie: śpiewaczki z zespołu „Kresowianka”
Moderatorzy: Ryszard Głogowski, Ewa Grochowska

Warsztat dla wszystkich chętnych.

Spotkanie śpiewacze z Zespołem „Kresowianka” poświęcone będzie pracy nad pieśniami z tradycji polskiej, ze wsi Milatycze pod Lwowem. Są one współcześnie pamiętane i wykonywane tylko w miejscowości Letnin (koło Pyrzyc, na Pomorzu Zachodnim), ponieważ po II Wojnie Światowej w okolicach Pyrzyc osiedliło się wielu ludzi z tamtych stron. Pieśni i muzyka przeniosły się razem z nimi.

Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby, które czują się związane z regionami, w których na skutek powojennych przesiedleń i migracji ludności doszło do wymieszania się tradycji muzycznych różnych regionów i wspólnot ludzkich. Ostatnie pół godziny spotkania chcemy poświęcić na poznanie się i rozmowę o tych obszarach tożsamości kulturowej.

Ryszard Głogowski – nauczyciel, muzykant, animator życia muzycznego Pomorza Zachodniego. Przyczynił się do zachowania pamięci o wielu utalentowanych muzycznie osobach, które osiedliły się na terenie Pomorza Zachodniego po 1945 roku. Jest kierownikiem muzycznym Regionalnego Zespołu Śpiewaczego „Kresowianka” z Letnina.

Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia, duża aula.
Na ten warsztat nie ma zapisów.

Odpłatność: 10 zł za wejście na pojedynczy warsztat, 60 zł karnet uprawniający do uczestnictwa we wszystkich warsztatach.
Kupony i karnety na warsztaty można nabyć w punkcie informacyjnym festiwalu w holu Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

Share This