Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska
Kategoria

Data

wrz 30 2020

Czas

19:00 - 21:00

Koszt

30/25

Koncert: Roztocze – bliski wschód

KUP BILET 

i wypełnij OŚWIADCZENIE

I Część
Pomiędzy. Pieśni z Roztocza

Wystąpią: Janina Pydo, Janina Chmiel, Zespół Śpiewaczy: Ewa Grochowska, Agnieszka Szokaluk – Gorczyca, Ewelina Prokopiuk, Anna Szcześniak, Agata Turczyn.

Zaśpiewamy o wszystkim, co jest „pomiędzy”: narodzinami a śmiercią, mądrością starych kobiet a niepewnością i nadzieją młodszych, panieństwem i małżeństwem, chorobą i zdrowiem, wsią i miastem, wiarą i tęsknotą za nią, dawniej i teraz.
Między Gorajem a Janowem Lubelskim, a konkretnie Zastawiem, skąd pochodzi urodzona w 1930 roku Janina Pydo i Wólką Ratajską, gdzie mieszka Janina Chmiel – rocznik 1937.

II Część, instrumentalna
Wystąpią: Kapela Butrynów, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta.

Roztocze to kraina wybrzmiewająca charakterystycznymi dla niej podróżniakami, polkami i oberkami. Tam, gdzie niegdyś niepodzielnie rządziły kapele skrzypcowe, z czasem do głosu dochodzić zaczęły kilkunastoosobowe orkiestry dęte – muzyczna rewolucja była nieunikniona. Zmieniło się instrumentarium i siła rażenia, utwory w dużej części pozostały te same. Pokażemy przenikanie się tego repertuaru na bazie przegrywania się kapeli skrzypcowej (w tej roli Kapela Butrynów) i orkiestry dętej (Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta), ot wspólne odnajdywanie i gubienie tropów pokrewnych melodii. Nad koncertem unosić się będzie wirtualny duch grających jeszcze, ale nieobecnych z powodu pandemii koronawirusa orkiestr dętych i kapel skrzypcowych z Roztocza oraz całej plejady muzykantów z roztoczańskiego gwiazdozbioru.

Kuratorzy koncertu: Ewa Grochowska i Filip Majerowski

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lu tutaj: OŚWIADCZENIE

Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Share This