Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 692 422 358
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
http://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Dechy
Osiedle Jazdów, Skwer Dialogu Społecznego

Data

Paź 02 2020

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

20/15 zł

Tańce dawne – Menuet i kadryl

Prowadzenie: Robert Lubera 

Dwa francuskie tańce o bezpośrednio lub pośrednio ludowym rodowodzie: menuet w formie dworskiej wykształcił się z menueta ludowego, a kadryl był francuską, salonową odpowiedzią na angielskie kontredanse, wywodzące się z kolei z tańców plebejskich. Warsztaty menueta obejmą naukę podstawowego kroku menueta i kilku charakterystycznych figur. W warsztatach kadryla nauczymy figur jednej z jego popularnych na przełomie XVIII i XIX wieku form.

Robert Lubera – choreograf, tancerz, pasjonat historii. Tańcem dawnym zajmuje się od 2000 roku, najpierw w Zespole Tańca Dworskiego „Gratia Iuvenis”, a od 2009 prowadząc Agencję Artystyczną Amatum, w której realizuje projekty artystyczne, prezentujące kulturę minionych epok. Organizuje widowiska i eventy historyczne. Tworzy choreografie na potrzeby produkcji filmowych.

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj: OŚWIADCZENIE

Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Font Resize
kontrast / contrast
Share This