Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Bemowskie Centrum Kultury
ul. Górczewska 201, Warszawa, Polska

Data

lis 28 2020

Czas

17:00 - 18:30

Koszt

Wstęp wolny

WARSZTAT – Bębenek obręczowy

Wprowadzenie do podstaw techniki gry na bębenku obręczowym
Prowadzenie: Piotr Piszczatowski

Przysłuchamy się archiwalnym nagraniom kapel którym dedykowany jest koncert “Wokół Rawy” i poszukamy tropów ułatwiających grę w stylu regionu rawskiego. Zalecamy przygotowanie bębenków obręczowych i barabanów. Osoby nie posiadające instrumentów mogą potraktować warsztaty jako zaproszenie do przygody z tradycyjnym muzykowaniem – będziemy też klaskać i przytupywać.

Piotr Piszczatowski – muzykant w Janusz Prusinowski Kompania. Współtwórca festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, pomysłodawca i organizator wielobarwnego i synkretycznego zdarzenia Targowisko Instrumentów, odbywającego się w ramach festiwalu. Miłośnik i dokumentalista muzyki wiejskiej. Aktor i współtwórca muzyki w teatrze Studium Teatralne w latach 1996 -2007. Aktor i współtwórca spektakli w teatrzyku Słuchaj Uchem. Kierownik artystyczny portalu www.akademiakolberga.pl. Autor portalu www.targowiskoinstrumentow.pl. Stypendysta Ministra Kultury. Od czerwca 2018 koordynator Pracowni Muzyki Tradycyjnej przy Instytucie Muzyki i Tańca. Z wykształcenia socjolog.

Warsztaty będą dostępne wyłącznie online. Będą transmitowane, nie interaktywne. Nie obowiązują zapisy.
Będą dostępne na fanpage’u i kanale YouTube festiwalu oraz na stronach www.festivalmazurki.pl i www.bemowskie.pl.
Zachęcamy do oglądania transmisji i relacji video przygotowywanych przez naszego partnera technologicznego – Bemowskie Centum Kultury.

Share This