Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 25 2019

Czas

11:00 - 13:00

Koszt

10 zł

Taniec pizzica pizzica

Prowadzenie – Veronica Calati, muzyka – Massimiliano De Marco

Taniec pizzica pizzica wywodzi się z kultury chłopskiej, jest tańcem rolników pracujących w polu. Pełen radości i atmosfery świętowania, na tyle prosty, że każdy może nauczyć się go tańczyć.

Pizzica pizzica wywodzi się z regionu Salento w Apulii, leżącego na obcasie włoskiego buta. Jest jedną z setek tanecznych odmian taranteli, na tyle jednak charakterystyczną, że nie można jej pomylić z żadnym innym tańcem. Zostawia tancerzom szerokie pole do popisu i wyrażania swojej wyobraźni, pozwala na stosowanie własnych unikatowych ruchów i kroków, aby wyrazić radość czy dobry nastrój.

Veronica mówi o tańcu, że „tańczyć dziś do muzyki, która powstała w czasach starożytnych, to magiczne doświadczenie”. Massimiliano zaś twierdzi, że „taniec pizzica pizzica trafia do każdego, gdyż jego rytm oparty jest o wspólny wszystkim ludziom rytm serca”.

Odpłatność za warsztaty: 10 zł za wejście na pojedynczy warsztat, 60 zł karnet uprawniający do uczestnictwa we wszystkich warsztatach.
Kupony i karnety na warsztaty można nabyć w punkcie informacyjnym festiwalu w holu Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

Na ten warsztat obowiązują zapisy. Formularz do zapisów na ten warsztat (czwartek): https://forms.gle/hF7PDxpKMAMxLRjJ7

Share This