Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272, 03-849 Warszawa

Data

kw. 27 2023

Czas

12:30 - 14:30

Koszt

30/20 zł

TAŃCE z Ukrainy

Prowadzenie Jaryna Dron i US Orchestra (z Kijowa).
Dla wszystkich chętnych.
Sinfonia Varsovia, sala prób

UWAGA! Wejście na teren Sinfonii Varsovii możliwe jest tylko od ul. Kobielskiej lub ul. Terespolskiej. Od ulicy Grochowskiej nie ma wejścia!

Podczas warsztatów poznamy charakterystyczne kroki improwizowanego tańca “kozaczok”, który kiedyś był znany i tańczony w całej Ukrainie. Jest to chyba jedyny taniec ukraiński, który można tańczyć zarówno solo jak i w parach. Składa się z różnych wariantów kroków, przytupów, obrotów i przysiadów, więc będzie dobrą okazją do ćwiczenia synchronizacji ciała z muzyką, a także próbą odnalezienia się w różnych wyzwaniach rytmicznych.

Ukrainska Silska Orchestra – gra tradycyjną muzykę ukraińską, dawniej popularną we wsiach i małych miasteczkach. Repertuar zespołu opiera się na tanecznej muzyce instrumentalnej Galicji. To zróżnicowana, oryginalna muzyka, która wymaga różnorodnych instrumentów. Zespół gra melodie przechowywane w archiwach oraz napotykane podczas badań terenowych. Członkowie grupy sięgają między innymi po muzykę ukraińskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, nagraną w latach 1920-1930 przez Columbia Records.

Share This