Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 17 2024

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

30/ 20 zł

TAŃCE oberkowo – polkowe ABC

Prowadzenie Piotr Zgorzelski i Augustyna Zgorzelska, gra Kuba Zimończyk

Dla początkujących.

Podczas warsztatów opanujemy w stopniu podstawowym kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało jak najwięcej przyjemności i radości. Nauczymy się tańczenia oraz wirowania w parze PO KOLE, zarówno w tańcach o metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) jak i w metrum parzystym (rytmy polki).

Warsztaty pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie. Pojawią się na nich ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość .

Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty. Będzie to również pretekst do poznania się nawzajem, co pomoże Wam do szybkiego znalezienia sobie partnera/partnerki do tańca na najbliższej potańcówce.

Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie), co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy. Polecamy wziąć ze sobą wodę do picia

Share This