Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 17 2024

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

30/20 zł

ŚPIEW Rozśpiewka i rozgrzewka

Prowadzenie Olga Kozieł
Dla wszystkich chętnych

ROZŚPIEWKA i ROZGRZEWKA, czyli jak przygotować się do śpiewu. Ciałem, oddechem i emisją głosu można się zajmować bez końca, a ten krótki warsztat możemy traktować jako wstęp i zachętę dla początkujących i średniozaawansowanych śpiewaków. Skupimy się na trzech obszarach:
1) ciele – obudzenia ciała, ożywienia, rozciągnięcia, zrobienia przestrzeni dla przepływu energii,
2) oddechu – wykonamy zróżnicowane techniki oddechowe tak, by oddech stawał się coraz głębszy, spokojniejszy, a gospodarowanie wydechem podczas śpiewu było lekkie i produktywne,
3) emisji głosu – poznasz ćwiczenia emisyjne, pomocne w tym, byś mógł/mogła z lekkością śpiewać przez resztę dnia.

Olga Kozieł – muzyką tradycyjną zajmuje się od 2005r., kiedy to po raz pierwszy usłyszała śpiew naturalny, nieskrępowany, donośny, znaczący, który ją zachwycił. Od tamtej pory uczy się śpiewu od wiejskich śpiewaczek, słucha nagrań archiwalnych i bierze udział w przeróżnych warsztatach śpiewu. Fascynują ją różne kultury muzyczne – przez kilka lat jeździła na Polesie ukraińskie i białoruskie, była w Rosji, interesuje się brzmieniem serbskich ludowych pieśni i specyficzną emisją głosu. W Polsce oddaje swoje serce Lubelszczyźnie, skąd pochodzi oraz ciemnym, tajemniczym, głębokim brzmieniom Kurpiowszczyzny.

Share This