Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Pałacyk Ksawerego Konopackiego
Strzelecka 11, 03-433 Warszawa, Polska

Data

lis 26 2022

Czas

12:30 - 14:30

Koszt

25/20 zł

ŚPIEW Pieśni z Polesia Zachodniego

Prowadzenie Jurij i Zuzanna Pastuszenko
Dla wszystkich chętnych

Podczas warsztatów nauczymy się i zaśpiewamy wspólnie pieśni z Polesia Zachodniego liryczne ukazujące ludzki los, jak również pieśni obrzędowe, które mają na celu ten los ukierunkować. Dotkniemy unikalnej stylistyki śpiewu w oparciu o elementy improwizacji tworzące polifoniczną tkaninę poleskiego śpiewania. Postaramy się wspólnie zbudować niepowtarzalne brzmienie poleskich harmonii.

Jurij Pastuszenko – etnomuzykolog, stypendysta programu Gaude Polonia, zajmuje się badaniem, dokumentowaniem i kontynuacją ukraińskich tradycji wokalnych. Absolwent Katedry Folkloru i Etnografii Kijowskiego Uniwersytetu Kultury, członek takich zespołów jak Otawa i Drewo. W Polsce prowadzi bogatą działalność koncertową i edukacyjną, na polu zawodowym współpracuje z twórcami reprezentującymi różne prądy w muzyce i nie tylko. Jest inicjatorem zespołu „More” oraz międzynarodowego programu „Morze pieśni”.

Zuzanna Morawiecka-Pastuszenko – uczestnik wielu projektów badawczych i rekonstrukcyjnych dotyczących tradycyjnej muzyki polskiej i ukraińskiej. Interesuje się głównie obszarami na styku kultur, takimi jak Dolny Śląsk i Podlasie, gdzie w wyniku interakcji powstają zjawiska o unikalnej wartości. Autor artykułów i materiałów dokumentalnych, instruktor, członek zespołu „More”.

Galeria, parter

Bilety do kupienia TUTAJ

Share This