Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Pałacyk Ksawerego Konopackiego
Strzelecka 11, 03-433 Warszawa, Polska

Data

lis 25 2023

Czas

12:30 - 14:30

Koszt

30/20

ŚPIEW Pieśni nabożne z Kalinówki Kościelnej

Prowadzi Kompania Męska z Kalinówki Kościelnej
dla wszystkich chętnych

Tematyką warsztatu będą pieśni religijne w wariantach z Kalinówki Kościelnej, które kompania śpiewacza wykonuje od lat. Ze względu na listopadowy czas szczególną uwagę kierujemy na pieśni za zmarłych i pogrzebowe, no ulotności życia i marnościach tego świata. Nauczymy się również pieśni o Świętych, między innymi o św. Annie i Marii Magdalenie a także do Anioła Stróża.

KOMPANIA MĘSKA Z KALINÓWKI KOŚCIELNEJ – zespół tworzy pięciu mężczyzn: Jan Szklarzewski, Wojciech Gurłacz, Krzysztof Szaciło, Donat Sadowski i Andrzej Skutnik. Zespół istnieje ponad 10 lat. Posiada szeroki repertuar pieśni „od poczęcia aż po grób”: adwentowe, bożonarodzeniowe, wielkopostne, wielkanocne, pogrzebowe i ludowe. Śpiewacy biorą udział w różnych wydarzeniach, takich jak: dożynki, obchodzenie pól (Zielone Świątki), zapusty, Droga Krzyżowa, teatry, pogrzeby, przeglądy i konkursy zespołów ludowych.
Osiągnięcia zespołu: Nagroda Główna Złota Baszta w 2018 roku oraz II miejsce w 2022 roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym; Brązowa Rozeta na 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej w 2021 roku, czołowe miejsca na wojewódzkich przeglądach kolędniczych.

Share This