Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

kw. 27 2018

Czas

12:00 - 16:00

Koszt

10 zł

Mazurek freestyle

Mazurek freestyle – warsztaty improwizacji w tańcu.
Prowadzenie Piotr i Bogumiła Zgorzelscy.

Warsztat dla dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Dla osób, które mają już dłuższą praktykę w tańczeniu mazurków i chcą rozwinąć umiejętności i poimprowizować w tańcu.

Dziś odbiorcami wiejskiej muzyki i tańców nie są już, jak kiedyś, chłopi, lecz miejska inteligencja, która nigdy nie miała do czynienia z wiejskim stylem życia i wiejskimi normami obyczajowymi. Współczesny świat, współczesny sposób życia warunkuje jak się poruszamy, jak się zachowujemy. Oczywiście przekłada się to również na język tańca. To z niego wypływa styl nazywany przez nas freestylem.
Jest to taniec oparty o kroki i maniery wykonawcze wzięte od poszczególnych wiejskich tancerzy-mistrzów, zwłaszcza z centralnej i południowo wschodniej Polski (Mazowsze, Radomskie, Kieleckie, Lubelskie), w sposób twórczy rozwinięty i przystosowany do predyspozycji współczesnego odbiorcy „nie zajmującego się uprawą pola” czyli nie mającego na co dzień do czynienia z kulturą tradycyjną.
W trakcie warsztatu podrasujemy płynność tańczenia w parze w dwóch kierunkach wirowania oraz nauczymy się kilkunastu ozdobników (z kilkudziesięciu możliwych), dzięki którym będziemy mogli układać naszą własną taneczną improwizację. Nasz taniec będziemy wzbogacać także o formy i ozdobniki taneczne zaczerpnięte z innych niż polska tradycji taneczny. Warsztaty będą pretekstem do zastanowienia się nad możliwościami jakie może dać nam twórcze podejście do tańca tradycyjnego.

Obowiązują zapisy tutaj: https://goo.gl/forms/QNlyT0QtpdelUvRk1

Centrum Promocji Kultury, sala taneczna.
Odpłatność za warsztaty: 10 zł za wejście na każdy warsztat, kupony na warsztaty można nabyć w punkcie informacyjnym festiwalu w holu Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

Karnet na wszystkie warsztaty – 50 zł.

Share This